Arachné 9922 A-TOM
Arachné 9922 A-TOM
Arachné 9922 A-TOM
Arachné 9922 A-TOM
Arachné 9922 A-TOM
Archiv článků
avatar

Míša

Milé slečny,

v sobotu 26.5. se vydáme na výlet Posázavskou stezkou. Sraz bude v 9:00 u pokladen Hlavního nádraží. Vracet se budeme v 17:40 též na Hlavní nádraží u pokladen.

S sebou si vezměte pití a jídlo na celý den, šátek, pláštěnku, papír a tužku a 100 Kč.

Těší se na vás Míša a Aneta

 

Posádko, hovoří kapitáni flotily. Konečně se nám podařilo najít planetu s použitelnými zdroji. Tedy doufejme.  Naším úkolem je zjistit o této planetě co nejvíce, aby mohl být co nejdříve započat výzkum.  Planeta, pro kterou zatím nemáme jméno, se místními nazývá ,,Země“ . Téměř nic o ni nevíme.  Každý člen posádky je v této misi důležitý.

S naším úkolem započneme v sobotu 4.3. v 9:00 na místě zvaném Divoká Šárka. Čekat budeme u naší mateřské lodi, která bude maskována v podobu McDonaldu . Návrat bude v 16:30 na stejném místě.

Cíl:

Dokumentace prostředí

Průzkum neznámé planety ,,Země“

Dešifrace řeči místních obyvatel

Zajištění vzorků pro budoucí výzkum

S sebou:  Pastelky a papír pro dokumentaci, zásoby živin- zejména oběd a svačinu, pití, šátek, vhodné oblečení, pláštěnku, 50 korun

S případnými dotazy se obracejte na kapitány Anetu nebo Míšu a to na čísle 733276857

Konec hlášení

 

Drahé slečny a rodičové.

Dovoluji si vyhlásit, že náš oddíl si zahraje krátkou divadelní hru- tedy spíše pohádku, kterou  předvedeme jiným dětem (a jiným návštěvníkům) na akci Misijní neděle. Tímto bych chtěla přizvat malé herečky a to od nejmladších po nejstarší. Ničeho se nemusíte bát, nacvičovat se bude s vedoucími. Scénář upravíme tak, aby se na každého dostala role a text byl úměrný např. věku. Termíny zkoušek  zatím ještě pořešíme. Opakuji, přihlásit se může každý! 🙂

Zájemci nechť se mi prosím hlásí na email ( krivankovamisa@gmail.com )

Míša & Judita

S pomalu blížícím se létem se přiblížila i letošní voda. Pojedeme Sázavu, úsek Kácov- Sázava.  Sraz bude v pátek 30. 5 v 15: 45 na autobusovém nádraží Roztyly. Přijedeme v neděli 1.6  v 17: 48 na Háje. S sebou: Plavky, vhodné oblečení (dle počasí), vhodné boty (i náhradní do lodě- tenisky, sandály nebo boty do vody), kdo má lodní pytel nebo stan (prosím o nahlášení stanu při přihlášení), jídlo na pátek a snídani na sobotu, 600,- Kč, opalovací krém,igelitové pytle,provázek, spacák, karimatku.

Hlásit se mi můžete na email Krivankovamisa@gmail.com do neděle 25. 5 a to, jste- li hrdličky, či perličky, (i vedoucí)- pro mladší bohužel voda není povolena z bezpečnostních důvodů.

Těší se Míša

Na chladné, mlhavé, sobotní ráno se nás, natěšených na výlet, sešlo až nečekaně velké množství.Z hlavního nádraží jsme vlakem vyrazily na Zbraslav, odkud jsme krásným lesem vyšplhaly do míst, kde v kdysi dávných časech bydleli lidé spjatí s  přírodou-Keltové.Procházely jsme se největším sídlem keltů v Čechách, takzvaným oppidem Závist. Ve skupinkách jsme postavily památníky ve tvaru kruhu, symbolu nejvyššího boha keltů a zároveň boha bouře Taranise.Slabý déšť nás zastihl až za půlkou výletu a tak jsme ani moc nezmokly. Cestou do cíle našeho výletu, Vraného nad Vltavou , jsme potkaly tři krásné mloky, kteří jsou v České republice silně ohroženým druhem .Ke konci výletu jsme si ještě zahrály pár her a pak už jen hurá zpátky do teplých domovů pro zasloužený odpočinek.

(fotky budou dodány)

Vzkazy
Previous Next
Latest on 19.01., 18:18

Annotationstwf: One of the most skilled calligraphers

Vintagexft: and 12 thousand Georgian manuscripts

Squierbtr: from lat. manus - "hand" and scribo - "I write") ]

Sylvia Yewen: Happy New Year 2021

»

Simple Calendar

Žádné události k zobrazení